Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Elektronörofizyoloji

Program Hakkında

Elektronörofizyoloji Programı’nın amacı, sinir sistemi fonksiyonlarının analizi ve bu fonksiyonların bozulmasıyla ortaya çıkan hastalıkların teşhis edilmesinde gerekli olan nörofizyolojik yöntemlerin uygulanmasında Elektronörofizyoloji ve Nöroloji Uzmanlarının denetim ve gözetimi altında çalışabilecek nitelikli eleman yetiştirmektir. Elektronörofizyoloji Teknikerleri, yeni gelişen nörolojik görüntüleme, intraoperatif monitörizasyon ve uyarılma potansiyelleri, uyarım ve tedavi aşamalarında da çalışabilecek bilgi ve beceriye sahip olabilmektedir. Ayrıca, öğrencilerimize İstinye Üniversitesi hastanelerinde staj yapma imkânı sağlanabilecektir.

Bu programdan mezun olan öğrencilerimize “Elektronörofizyoloji Teknikeri” unvanı verilmektedir. Elektronörofizyoloji Teknikerleri; Nöroloji, KBB, Göğüs Hastalıkları, Psikiyatri ve Fizyoloji birimlerinde, uyku laboratuvarlarında çalışabilmektedirler. Dolayısı ile Elektronörofizyoloji Teknikerleri, hem özel hastaneler, poliklinikler ve kliniklerde; hem de kamuya ait hastanelerde çalışma imkânı bulabilirler.

DGS ile lisansa tamamlayabileceğiz bölümler: Acil Yardım ve Afet Yönetimi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Hemşirelik, Sağlık Yönetimi

Program Dili:Türkçe 
Eğitim Yeri: Topkapı Kampüsü 
Puan Türü: TYT