Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Fizyoterapi İÖ

Program Hakkında

arafat-yilmaz

Fizyoterapi Programının amacı, doğuştan veya sonradan kazanılmış engele sahip bireylerin, sağlık ve yaşam kalitesini artırmak için profesyonel destekli teorik ve pratik eğitim müfredatı ile Fizik Tedavi Rehabilitasyon klinikleri, özel dal merkezleri, SPA/termal tesisler, yaşlı ve hasta bakım merkezlerinde eksikliği yoğun olarak hissedilen yardımcı sağlık personelini yetiştirmektir. Fizyoterapi Teknikeri, uzman hekimin tanısı sonrası ve fizyoterapist tarafından yapılan fizyoterapiye özgü değerlendirme yöntemleri ile belirlenmiş tedavi yaklaşımlarını, uzman hekim ve fizyoterapist denetiminde yapan yardımcı sağlık personelidir.

İstinye Üniversitesi Fizyoterapi Programı uygulamaya dayalı eğitim vermektedir, uygulama eğitimleri üniversitemizin bünyesinde bulunan Elektroterapi Uygulama laboratuvarında verilir. Böylelikle öğrenciler daha yaz stajlarına çıkmadan birçok uygulama bakımından deneyim kazanmış olurlar. Ayrıca, öğrencilerimiz İstinye Üniversitesi hastanelerinde staj yapma imkânı sahiptirler.

Bu programdan mezun olan öğrencilerimiz ‘Fizyoterapi Teknikeri’ unvanını almaktadır. Sağlık Bakanlığı’na bağlı kamu ve özel yataklı/yataksız sağlık kurum ve kuruluşlarında ve rehabilitasyon merkezlerinde, üniversitelere bağlı yataklı/yataksız sağlık kurum ve kuruluşlarında, fizik tedavi ve rehabilitasyon klinikleri ve özel dal merkezlerinde birinci basamak sağlık hizmeti veren kurumlarda, huzurevlerinde, kaplıca-kür merkezlerinde, sağlık turizmine yönelik otellerde görev yapabilmektedirler.

DGS ile lisansa tamamlayabileceğiz bölümler: Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Hemşirelik, Sağlık Yönetimi, Ergoterapi, Acil Yardım ve Afet Yönetimi


Program Dili:Türkçe 
Eğitim Yeri: Topkapı Kampüsü 
Puan Türü: TYT