Vocational School of Health Care Services

Fizyoterapi İÖ

Program Hakkında

arafat-yilmaz

Fizyoterapi Programı’nın amacı, doğuştan veya sonradan kazanılmış engele sahip bireylerin, sağlık ve yaşam kalitesini artırmak için profesyonel destekli teorik ve pratik eğitim müfredatı ile Fizik Tedavi Rehabilitasyon klinikleri, özel dal merkezleri, SPA/termal tesisler, yaşlı ve hasta bakım merkezlerinde eksiği yoğun olarak hissedilen yardımcı sağlık personelini yetiştirmektir. Fizyoterapi Teknikeri, uzman hekimin tanısı sonrası ve fizyoterapist tarafından yapılan fizyoterapiye özgü değerlendirme yöntemleri ile belirlenmiş tedavi yaklaşımlarını, uzman hekim ve fizyoterapist denetiminde yapan yardımcı sağlık personelidir.

İstinye Üniversitesi Fizyoterapi Programı uygulamaya dayalı eğitim vermektedir, uygulama eğitimleri Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesinde bulunan Fizyoterapi ve Simülasyon laboratuvarlarımızda verilir. Böylelikle öğrenciler daha yaz stajlarına çıkarken birçok uygulama bakımından deneyim kazanmış olurlar. Ayrıca, öğrencilerimize İstinye Üniversitesi hastanelerinde staj yapma imkânı sağlanabilecektir.

Bu programdan mezun olan öğrencilerimize ‘Fizyoterapi Teknikeri’ unvanını almaktadır. Sağlık Bakanlığı’na bağlı kamu ve özel yataklı/yataksız sağlık kurum ve kuruluşlarında ve rehabilitasyon merkezlerinde, üniversitelere bağlı yataklı/yataksız sağlık kurum ve kuruluşlarında, fizik tedavi ve rehabilitasyon klinikleri ve özel dal merkezlerinde birinci basamak sağlık hizmeti veren kurumlarda, huzurevlerinde, kaplıca-kür merkezlerinde, sağlık turizmine yönelik otellerde görev yapabilmektedirler.

DGS ile lisansa tamamlayabileceğiz bölümler: Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Hemşirelik, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri 
Program Dili:Türkçe 
Eğitim Yeri: Güney Kampüsü 
Puan Türü: TYT