Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

1.Misafir Hizmetleri Sempozyumu

İstinye Üniversitesi SHMYO Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı ve MLPCARE iş birliğiyle gerçekleşen 1.Misafir Hizmetleri Sempozyumu; 15 Haziran 2019 Cumartesi günü İstinye Üniversitesi Topkapı Kampüsü'nde gerçekleşti.
SHMYO Müdürü Dr.Öğr.Ü.Yemliha YILDIZ’ın hoş geldiniz konuşması ile başlayan sempozyum, MLPCARE Misafir Hizmetleri Direktörü Tülay AYDIN’ın açılış konuşması ile devam etti.
Sempozyumun birinci oturumu; Liv Hospital Grup Koordinatörü Meri İSTİROTİ’nin “Hastanelerin Omurgası Olan Misafir Hizmetlerinin Önemi” adlı video katılımı, Liv Hospital Misafir Hizmetleri Müdürü Nermin YAMAN’ın “Misafir Hizmetlerinin Sektördeki Önemi” adlı konuşması ve Dr. Şerif KÖKSAL’ın “Hekim Gözünden Misafir Hizmetlerinin Önemi” konuşmaları ile tamamlandı.
Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr.M.Rita KRESPİ’nin “Aranan Hastane Bulundu” adlı konuşması ile başlayan sempozyumun ikinci oturumu Sağlık Yönetimi Bölüm Başkanı Dr.Öğr.Ü.Gülhan KALMUK’un “Sağlık Yönetiminin Hastanelerdeki Yeri” adlı konuşması ile sonlandırıldı.
Sempozyumun üçüncü oturumu; MLPCARE Strateji ve Performans Grup Koordinatörü Dr. Hikmet ÇAVUŞ’ un konuşması ile başladı. Groupama Sigorta Grup Müdürü Elvan ATALAY’ın “Özel Sağlık Sigortalarının Hastanelerden Memnuniyet Beklentileri” adlı konuşması, Kurumsal Tanıtım ve Marka Yönetimi Koordinatörü Barış BEZEL’in “Dünya’da Misafir Deneyimi” ve Müşteri İlişkiler Direktörü Cem SAKARYA’ nın “Müşteri Deneyimi”, Medical Park Göztepe Genel Müdür Yardımcısı Serdal SERİN’ in “Bir Başarı Hikayesi” başlıklı konuşmaları ile sonlandırıldı.
Sempozyumun son oturumunda Tıbbi Dokümantasyon Ve Sekreterlik Programı öğrencilerine ödülleri takdim edildi. İlk ödül; “Sağlık sektöründe yönetici olsanız memnuniyette fark yaratan uygulamanız ne olurdu?” kapsamında “Life Jet” adlı projesi ile 2.sınıf öğrencimiz Mine HAŞLAK’ a verildi.
Öğrencilerimizin hazırlamış oldukları hizmette doğru/yanlış video sunumları kapsamında iki dalda ödül verildi. Senaryo ödülü öğrencilerimizden; Dilara GÜNEŞ, Nurhan BALIKÇI ve Mesut TURAN’ a verildi. Emek ödülü öğrencilerimizden; Mine HAŞLAK, Mihriban ABİK, Semih ŞANLI, Furkan ÇELTİKÇİ, Hasan GÜZELGÜN ve Cemil Can ÇELİK’e verildi.
Sempozyumun koordinatörlüğünü yürüten Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Program Başkanı Öğr.Gör.Dilek KOLCA’nın mezun olacak öğrencileri için, hazırlamış olduğu videoyla sempozyum sonlandırıldı.