Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Anestezi

Program Hakkında

arafat-yilmaz

Anestezi Programı’nın amacı, ameliyatlardaki anestezi işlemlerinde hekime yardımcı olacak, ameliyatta hastanın uyutulması ile ilgili tıbbi yöntemleri hekimin talimatına göre uygulayacak yardımcı sağlık personeli yetiştirmektedir.

İstinye Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Anestezi Programı’nda eğitim alan öğrenciler gerek teorik, gerekse uygulama derslerde kullanılan hastanedeki ameliyathane ortamına birebir benzerlik gösteren yüksek teknolojik altyapıya sahip simülasyon ve ameliyathane laboratuvarları ile yüksek bilgi ve donanıma sahip olarak mezun olmaktadır. Güçlü bir akademik kadroya sahip olan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Anestezi programından mezun olan öğrencilerimiz ile sağlıkta nitelikli insan gücünü oluşturmayı amaçlamaktayız. İstinye Üniversitesi ve Medical Park, Liv Hospital Sağlık Grubu Hastaneleri’nin ortak kuruluş olması sebebi ile Anestezi Programı sahip olduğu yüksek teknoloji olanakları, deneyimli insan gücü hiç kuşkusuz ideal eğitim ortamının oluşmasında en önemli rolü oynamaktadır. Ayrıca, öğrencilerimize İstinye Üniversitesi hastanelerinde staj imkânı sağlanabilecektir.

Bu programdan mezun olan öğrencilerimize ‘’Anestezi Teknikeri’’ unvanı verilmektedir. Programdan mezun olan öğrenciler, ameliyat yapılan her türlü sağlık kurumunda (devlet hastanesi, özel hastane, doğumevi, üniversite hastaneleri, özel klinikler vb.) görev alabilmektedir.

DGS ile lisansa tamamlayabileceğiz bölümler: Acil Yardım ve Afet Yönetimi, Hemşirelik, Sağlık Yönetimi, Sosyal HizmetProgram Dili:Türkçe 

Eğitim Yeri: Topkapı Kampüsü 

Puan Türü: TYT