Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri

Program Hakkında

tgt-foto

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programı’nın amacı, hekimler tarafından istenen tetkik ile radyolojik görüntülüme yöntemlerini kullanarak, hastanın vücudunun tamamının ya da belirlenen bir bölümünün görüntülenmesi işlemini yapan ve bunları yorumlamaya hazır hale getiren nitelikli sağlık teknikerinin yetişmesini sağlamaktır.

İstinye Üniversitesi Tıbbi Görüntüleme Programı olarak İstinye Üniversitesi hastanelerinden en deneyimli uzmanları ve alanında en iyi eğitimcileri derslerimize dahil ederek öğrencilerimizi teknik donanım bakımından da iş hayatlarına hazır hale getirmeyi hedeflemektedir. Ayrıca, öğrencilerimize İstinye Üniversitesi hastanelerinde staj imkânı sağlanmaktadır.

Bu programdan mezun olan öğrencilerimize “Radyoloji Teknikeri’’ unvanı verilmektedir. Bugün, ülkemizde hemen her hastanenin Radyoloji Bölümü bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, özel görüntüleme merkezlerinin sayısı da gün geçtikçe artmaktadır. Bu nedenle hastanelerde ve özel görüntüleme merkezlerinde eğitilmiş eleman ihtiyacı da artmaktadır.

Kamu kurumları dışında özel hastane ve poliklinikler, tıp merkezleri, bu program mezunları için ciddi bir istihdam alternatifi oluşturmaktadır. Devlet hastaneleri, özel hastaneler, kamu ve vakıf üniversitesi tıp fakülteleri, tıp merkezleri, özel görüntüleme merkezlerinde eğitimli yardımcı ara eleman olarak çalışabilmektedirler.

DGS ile lisansa tamamlayabileceğiz bölümler: Hemşirelik, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri 
Program Dili:Türkçe 
Eğitim Yeri: Topkapı Kampüsü 
Puan Türü: TYT