Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Ameliyathane Hizmetleri

Program Hakkında

arafat-yilmaz

Ameliyathane Hizmetleri Programı’nın amacı, ameliyathanede kullanılan tüm alet ve malzemenin ameliyata hazır hale getirilmesini, cerrahi ekibe malzeme sağlanmasını ve ameliyathane ortamının, ameliyatın özelliğine göre uygun hale getirilmesini sağlayan yardımcı cerrahi sağlık personeli yetiştirmektir. Hem özel hem de kamu hastanelerinin bu alanda özel eğitim görmüş sağlık personeline ihtiyaç duyulması nedeniyle mezunların iş bulma imkânları yüksektir.

İstinye Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Ameliyathane Hizmetleri Programı öğrencilerimiz, hastanelerdeki ameliyathane ortamına benzerlik gösteren simülasyon ve ameliyathane laboratuvarlarımızda hem teorik hem uygulama derslerinin eğitimlerini almaktadırlar. Simülasyon ve ameliyathane laboratuvarlarımızda yüksek teknolojik özelliklere sahip maketlerimiz yer almaktadır. Uygulama derslerinde her bir öğrencimiz bu maketlerle birebir uygulama yaparak bilgi ve becerilerini geliştirmektedirler. İsteyen aday öğrencilerimiz İkinci öğretim eğitimini de tercih edebilirler. Ayrıca, öğrencilerimize İstinye Üniversitesi hastanelerinde staj imkânı sağlanabilecektir.

Bu programdan mezun olan öğrencilerimize ‘’ Ameliyathane Teknikeri’’ unvanı verilir. Kamu ve özel sektörde yer alan sağlık kurum ve kuruluşları bünyesinde bulunan ameliyathanelerde istihdam imkânı bulabilirler.

DGS ile lisansa tamamlayabileceğiz bölümler: Acil Yardım ve Afet Yönetimi, Hemşirelik, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri 

Program Dili:Türkçe 

Eğitim Yeri: Topkapı Kampüsü 

Puan Türü: TYT