Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Optisyenlik

Program Hakkında

Optisyenlik Programı’nın amacı, görme bozuklıklarını gidermek veya hafifletmek için göz hekimi tarafından hazırlanmış reçeteleri okuyabilen, optik gereçleri tedarik eden ,hastaya en uygun olan cam ve çerçeveyi seçen , en uygun biçimde gözlük montaj işlemlerini gerçekleştiren optisyenler yetiştirmektir.

İstinye Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Optisyenlik Programı’nda eğitim alan öğrenciler gerek teorik, gerekse uygulama derslerde kullanılan optik müessese ortamında olması gereken yüksek teknolojik cihazlar ve laboratuvarları ile yüksek bilgi ve donanıma sahip olarak mezun olmaktadır. Güçlü bir akademik kadroya sahip olan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Optisyenlik programından mezun olan öğrencilerimiz ile genel halk sağlığı bilgisine sahip, girişimci ve kendini yenileyebilen, toplam kalite felsefesini benimsemiş ve ilgili kurumsal süreçlere destek verebilen, mesleği ile ilgili çevresel, toplumsal ve etik problemleri ve bunlarla ilgili sorumluluklarını bilen, mesleği ile ilgili sağlık ve emniyet tedbirlerini gözeten teknik elemanlar yetiştirmeyi amaçlamaktayız.

Bu programdan mezun olan öğrencilerimize ‘’Optisyen’’ unvanı verilmektedir. Programdan mezun olan öğrenciler, refraksiyon hastanelerinde, optik mağazalarda, kontakt lens üretim yerlerinde, optik gereç satan depolarda, üniversitelerde çalışabilir ayrıca serbest gözlük mağazası açıp işletebilirler.

 

DGS ile lisansa tamamlayabileceğiz bölümler:

· Fizik

· Fizik mühendisliği

· Optik ve akustik mühendisliği

· Sağlık Yönetimi

· Acil Yardım ve Afet Yönetimi

Program Dili: Türkçe

Eğitim Yeri: Topkapı Kampüsü

Puan Türü: TYT