Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Radyoterapi

Program Hakkında

Radyoterapi Programı’nın amacı, radyasyon onkologlarına yardımcı olabilecek ve radyasyon onkolojisi merkezlerinde çalışabilecek, ışın tedavisi ve simülasyon yapma bilgi ve becerisine sahip, nitelikli yardımcı sağlık personeli yetiştirmektir.

İstinye Üniversitesi Radyoterapi Programını farklı kılan en önemli etkenlerden biri de üstün teknik altyapısıdır. Mlp-Care Grubu bünyesinde bulunan hastaneleri ile İstinye Üniversitesi, ülkemizin en önemli kanser tedavi merkezlerine sahip üniversitesi konumundadır. Öğrencilerimiz eğitimleri süresince alacakları temel ve branş dersleri neticesinde, mezun olduklarında; tedavi alanlarının belirlenmesi ve tedavi pozisyonunun ayarlanması, radyoterapi cihazının çalıştırılması ve kullanılması, tedavi görecek hastalara radyoterapi uygulanması ve tedavi süresince hastanın durumunun kontrol edilmesi gibi görevleri yerine getirebilecektir. Ayrıca, öğrencilerimize İstinye Üniversitesi hastanelerinde staj imkânı sağlanmaktadır.

Bu programdan mezun olan öğrencilerimize “Radyoterapi Teknikeri’’ unvanı verilmektedir. Bu programdan mezun Özel ya da devlet hastanelerinin ve tıp fakültelerinin Radyoterapi, Radyoloji ve Nükleer Tıp Bölümlerinde teşhis, tedavi ve planlama ünitelerinde çalışabilmektedirler. Ayrıca özel onkoloji klinikleri ve özel teşhis merkezlerinde de istihdam olanakları bulunmaktadır.

DGS ile lisansa tamamlayabileceğiz bölümler: Hemşirelik, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri 
Program Dili:Türkçe 
Eğitim Yeri: Topkapı Kampüsü 
Puan Türü: TYT