Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Tıbbi Dokümantasyon Ve Sekreterlik

Program Hakkında

arafat-yilmaz

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı’nın amacı, sağlık hizmetlerinde, tıbbi terminolojiye hakim, tıpta yer alan branşları ve hizmetleri bilen, tüm poliklinik, yatan hasta hizmetleri, ameliyathane, yoğun bakım ünitelerinde görev alabilecek, sağlık çalışanlarına idari süreçlerde destek olabilecek, yönetebilecek, sağlık iletişimi, hasta ve hasta yakınlarıyla iletişim konusunda bilgi sahibi nitelikli sağlık profesyonelleri yetiştirmektedir.

İstinye Üniversitesi Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik programımızın alt yapısını, öğrencilere verilecek derslerin kalitesi ve dersleri verecek alanında uzman kişiler tarafından oluşturulmaktadır. Derslerde sadece teorik bilgiye bağlı kalınmayıp, sağlık sektörü ile ilgili güncel gelişmelerin paylaşımı ile öğrencilerimizin bilgi ve birikimlerin arttırılması hedeflenmektedir. İstinye Üniversitesi hastanelerinde yapılan sektör ziyaretleri ve uygulama dersleriyle ile öğrencilerimizin teorik bilgileri desteklenmektedir. Ayrıca, program öğrencilerine İstinye Üniversitesi hastanelerinde staj imkanı sağlanmaktadır.

Bu programdan mezun olan öğrencilerimize “Sağlık Teknikeri ve Tıbbi Sekreter” unvanı almaktadır. Kamu ve özel hastaneler, üniversite hastaneleri, Sağlık Bakanlığı’na bağlı idari kadrolar, toplum sağlığı merkezleri, ilaç firmaları, görüntüleme merkezleri,ağız ve diş sağlığı hastane ve merkezleri, görüntüleme merkezleri, poliklinikler/klinikler, tıp merkezleri, sağlık sigorta kurumları, toplum sağlığı merkezleri, laboratuvarlar vb. kurum ve kuruluşlarda çalışabilirler.

DGS ile lisansa tamamlayabileceğiz bölümler: İşletme, İşletme Yönetimi, Sağlık İdaresi, Sağlık Yönetimi 
Program Dili:Türkçe 
Eğitim Yeri: Topkapı Kampüsü 
Puan Türü: TYT