Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulumuz Öğrencilerinin Dikey Geçiş Sınavında Büyük Başarısı! Gururluyuz!

 

2018-2019 eğitim-öğretim yılında SHMYO’muzdan mezun olup DGS ile istedikleri lisans programlarına yerleşen mezun öğrencilerimizi kutlar, eğitim hayatlarında başarılarının devamını dileriz.

 

Nagihan CİVELEK – Tıbbi Laboratuvar Teknikleri 2019 Mezunu Program Birincisi

DGS ile yerleştiği bölüm: Boğaziçi Üniversitesi - Moleküler Biyoloji Ve Genetik (İngilizce)

2018-2019 yılı Tıbbi Laboratuvar Teknikleri mezunuyum. Hocalarımızın okul hayatımız boyunca mezuniyet sonrası neler yapabileceklerimizi tavsiye etmeleri üzerine okuldaki 2. yılımda DGS için çalısmaya başladım. Sınav için okulumuzdaki DGS hazırlık kursunda Matematik ve Türkçe derslerinde kendimi geliştirme fırsatı buldum. DGS' ye girerek Boğaziçi Üniversitesi - Moleküler Biyoloji Ve Genetik (İngilizce) bölümünü kazandım. Bu bölümü kazanmam da bana yardımcı olan, desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen ve bizi her zaman cesaretlendiren hocalarımıza çok teşekkür ediyorum.

 

Aleyna ERMİŞ – Fizyoterapi 2019 Mezunu Program Birincisi

DGS ile yerleştiği bölüm: İstinye Üniversitesi - Hemşirelik (% 50 burslu)

2018-2019 eğitim yılı Fizyoterapi bölümünü birincilikle bitirdim. Üniversitemizin düzenlediği DGS kursuna katıldım ve dersleri özellikle kaçırmamaya çalıştım aksi takdirde bir konu eksik kalmış olacaktı. DGS kursuna devam ederken aynı zamanda alan derslerime de düzenli olarak katıldım ve %50 burslu olarak Hemşirelik bölümünü kazandım. İstinye Üniversitesi mezunu olduğum için %35 indirim sağlandı. Üniversiteyi dereceyle bitirdiğim için de İstinye Üniversitesi %15 ek burs olanağı daha sağladı. Bu zorlu süreçte okulumun bana sunmuş olduğu bu olanaklar sayesinde eğitim düzeyimi lisans seviyesine çıkarabileceğim.

 

Sena AYAYDIN – Sosyal Hizmet 2019 Mezunu

DGS ile yerleştiği bölüm: İstinye Üniversitesi - Sosyal Hizmet (% 100 burslu)

2018-2019 eğitim yılı Sosyal Hizmetler programı mezunuyum. Hocalarımın ilgisi ve gördüğüm eğitim, lisans tamamlamak için İstinye’yi tekrar kazanmak istememi sağlamıştır. Girdiğim DGS sınavıyla da bu hayalimi Sosyal Hizmet lisans programını tam burslu kazanarak gerçekleştirdim. Kendini geliştiren ve her zaman öğrencisini destekleyen İstinye Üniversitesinden tekrar mezun olacak olmak benim için gurur kaynağıdır. Tüm İstinye ailesine teşekkürlerimi sunuyorum ve sizleri yeni İstinyeliler olarak aramıza davet ediyorum.