Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

SHMYO 23 Nisan Çocuk Şenliği

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi Programı iş birliği ile 24-25 Nisan tarihlerinde 23 Nisan Çocuk Şenliği düzenlenmiştir. Online olarak düzenlenen şenliğin 25 Nisan 2021 tarihinde Çocuk Gelişimi Programı tarafından gerçekleştirilen etkinliklerinin koordinatörlüğü, Çocuk Gelişimi Program Başkanımız Öğr. Gör. Sevim Acer tarafından yürütülmüş olup; Çocuk Gelişimi Programı öğretim elemanlarımız ve SHMYO öğretim elemanlarımız da çeşitli atölye ve aile eğitimleri düzenlemişlerdir.


Şenliğimiz Prof. Dr. Peyami Çelikcan tarafından ‘’Medya Diyeti’’ aile eğitimi ile başlamış ve okul öncesi, ilkokul ve ortaokul çocukları için düzenlenen eğitici atölye çalışmalarıyla devam etmiştir. Çocukların ve ailelerinin aktif katıldığı şenlik, Öğr. Gör. Bahar Yazgan’ın ‘’Çocuk Yogası Atölyesi’’, Öğr. Gör. Aslı Pınar Zorba ve öğrencilerinin düzenlediği ‘’Sağlık Atölyesi’’, Öğr. Gör. Esra Engür’ ün ‘’İlkyardım Atölyesi’’, Öğr. Gör. Beyza Çabuk’un ‘’Sanat Atölyesi’’ ve Öğr. Gör. Sevim Acer’in ‘’Oyun Atölyesi’’ etkinlikleri ile devam etmiştir. Şenlik, eş zamanlı olarak yapılan aile eğitimlerinden Öğr. Gör. Merve Güvenilir tarafından ‘’Çocuğum Okula Başladı’’ ve Öğr. Gör. Nihan Selin Mete tarafından ‘’Çocukların Ev Kazalarından Korunması’’ seminerleriyle son bulmuştur.


Çocuk Gelişimi Programı tarafından gerçekleştirilen Müzik Şenliğinin ardından kapanış konuşması Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Peyami Çelikcan tarafından yapılmıştır.


Bu şenliği organize etme fırsatını veren Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Erdal Karaöz’e, şenliği organize eden ve tüm organizasyon sürecinde desteklerini esirgemeyen Sayın Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Peyami Çelikcan ve ekibine, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Yemliha Yıldız’a, atölyelerimizi düzenleyen ve aile eğitimleri ile destek veren SHMYO öğretim elemanlarımıza, öğrencilerimize, katılım sağlayan tüm çocuklarımıza ve ailelerine teşekkür ederiz.