Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Mezunlarımızdan Mesaj Var!

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Eylül Nisa Uğuz

Eylül Nisa Uğuz

İstinye Üniversitesi Tıbbi Görüntüleme Teknikleri mezunuyum. Mezun olduktan sonra bir süre iş arama serüvenim oldu sonrasında İstinye Üniversite Hastanesi Liv hospital' da Anjiyo bölümün de işe girme fırsatı buldum, şuan anjiyo teknikeri olarak çalışmaktayım. Bu bölümü tercih edecek arkadaşlara tavsiyem stajlarında oldukça istekli,çalışkan ve özverili olmalarıdır, bu sayede hem farkedilir, hem de staj bitiminde bölümleriyle alakalı bilgilere hakim bir şekilde mezun olurlar.

Sena Şad

 

Sena Şad

Merhabalar ben Sena Şad İstinye üniversitesi Tıbbi Görüntüleme teknikleri mezunuyum. Mezun olduktan sonra bir süre iş arama serüvenim oldu. Kısa bir zaman sonra Türkiye’nin en büyük Hastanesi olan Ankara Şehir hastanesinde  radyoloji teknikerliği yapıyorum. Bu serüven de bana en büyük katkısı olan üniversitemin ve çok değerli hocalarımın desteğini arkamız da hissettik. İstinye ailesine çok teşekkür ederim.

Melis KORKMAZ

meliskorkmaz

Merhabalar ben Melis KORKMAZ,

İstinye Üniversitesi Tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik programı mezunuyum. Şuanda Liv Hospital Vadistanbul’ da görev yapmaktayım. İşe giriş serüvenim, okulumun bana Liv Hospital Ulus hastanesinde uygulama yaptırma şansı ile gerçekleşti. Uygulama sürecinde yöneticilerimin ilgi ve alakası ile iş öğrenme sürecim oldukça kolaylaştı. Ve mezun olduktan sonra Liv Hospital Ulus hastanesinden iş teklifi aldım.

Tıbbi sekreterlik mesleği hem işe girmede hem de iş hayatında farklı kapılar açmasından dolayı çok değerli. Henüz program seçimi yapmayan arkadaşlara tıbbi sekreterlik mesleğini düşünmelerini öneriyorum.

Hakkı İnan Dereli

hakki-inan-dereli

Merhabalar ben Hakkı İnan DERELİ,

2021 yılı İstinye Üniversitesi Tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik programı mezunuyum. Eğitim sürecimde yaz stajımı acil serviste yaparak hastanenin bütün birimlerini öğrenme fırsatı buldum. Hem yaz stajı hem de uygulama derslerimdeki çalışma disiplinim yöneticilerim tarafından fark edildi. İşleri hızlı bir şekilde kavramam ve mesleğimi isteyerek yapmam bana, mezun olmadan önce iş teklifi almamı sağladı. İşimi ve mesai arkadaşlarımı çok seviyorum.

Sağlık sektöründe hızlı bir kariyer başlangıcı yapmak ve idari birimlerde çalışmak isteyen arkadaşlara, tıbbi sekreterlik mesleğini önerebilirim.

Berfin Aleyna Sabır

berfinaleynasabir

Merhabalar ben Berfin Aleyna SABIR,

İstinye Üniversitesi Tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik programı mezunuyum. Tıbbi sekreterlik mesleğini araştırarak ve isteyerek tercih ettim. Bu durum hem teorik derslerimde hem de uygulama derslerimde bana başarıyı getirdi. Staj ve uygulama derslerindeki saha yöneticilerim benim mesleğimi isteyerek yaptığımı fark etti. Ve mezun olur olmaz iş teklifi aldım. Şuanda İstinye Üniversitesi Medical Park Gaziosmanpaşa Hastanesi’nde hasta kayıt kabul biriminde çalışıyorum. Bu bölümü tercih edecek arkadaşlara önerim, eğitim sürecinde istekli ve özverili olursanız çok kolay bir şekilde fark edilirsiniz.

Cansu Bakır

cansu bakir

Merhabalar ben Cansu BAKIR,
İstinye üniversitesi Tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik programı ilk mezun öğrencilerinden birisiyim. Mezuniyet sonrasında hangi alanda çalışabilirim diye kısa bir araştırma yaptım. Bu süreçte tıbbi sekreterlik mesleği çalışma alanı olarak bana birçok seçenek sundu. Öncelikle akla ilk hastanelerde tıbbi sekreter olarak çalıştığımız gelse de hastane dışında da birçok alanda çalışabileceğimi fark ettim. Ben bu seçenekler içerisinden belki de en ilginç olanını, bir sağlık araştırma şirketini seçtim. Çalıştığım kurumda hem sağlık üzerine bilimsel araştırmaların yapılması hem de birçok hastane ile iletişim halinde olmamız bilgi birikimimi her geçen gün arttırmaktadır.
Kendimi ilerleyen yıllarda, mezuniyetimi lisans seviyesine yükseltmiş ve sağlık araştırmaları alanında kariyerimi yükseltmiş olarak görüyorum.

Pınar Kaya

pinar kaya

Merhabalar ben Pınar KAYA,
Tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik programı 2019 mezunuyum. Tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik programını okurken aynı zamanda çift ana dal programı ile Ameliyathane hizmetleri programında okumaya hak kazandım. 3 yılın sonunda her iki programın da diplomasını almaya hak kazandım. İki diplomaya sahip olmam iş arama sürecinde bana oldukça katkı sağladı. Gerek talep edilen kadrolar gerekse işe alımlar açısından baktığımda tıbbi sekreterlik bana daha fazla iş alanı doğurdu. Bu iş alanları içerisinden Bahçelievler Medical Park hastanesi ile iş hayatına ilk adımı attım. İşimi, çalışma arkadaşlarımı ve kurumumu çok seviyorum.
Kendimi ilerleyen yıllarda hemşirelik veya sağlık yönetimi lisans mezunu olarak, hastanelerin daha farklı departmanlarında hayal ediyorum.

Sinan Gezer

sinan gezer

Merhabalar ben Sinan GEZER,
Ameliyathane hizmetleri programı mezunuyum. Bölümümü isteyerek tercih ettim ve yüksek onur öğrencisi olarak bitirdim. Mezun olduktan sonra bir süre iş arama dönemim oldu. Bu dönemde birçok farklı alanda iş başvurusunda bulundum. Bu başvurular içerisinden ameliyathanede çalışma fırsatı sunan Türkiye’ nin sayılı hastanelerinden birinde işe başladım. Şuanda yaptığım işten ve ekibimden son derece memnunum.
Hayalim DGS sınavı ile hemşirelik bölümünü kazanmak. Bunun için hem çalışıp hem de DGS sınavına hazırlanıyorum. Ayrıca Almanca eğitimi alıyor ve hemşirelik mezuniyetimden sonra sadece ülkemde değil yurtdışında da hemşirelik mesleğini yapmak istiyorum.

Okul Birincisi İsmail Akçal

İsmail Akçal

2018-2019 eğitim yılı Radyoterapi Programını birinci olarak bitirdim. Bir İstinyeli olarak kendimi en şanslı bulduğum konu üniversitemin akademik kadrosunun mükemmel olmasıdır. Ben bu iki yıllık süre boyunca bana bölüm arkadaşlarıma bıkmadan, usanmadan büyük özveriyle destek olan hocalarıma sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Şimdi İstinye Üniversitesi'nden Radyoterapi teknikeri olarak mezun oluyorum ancak arkamda güzel anılar bırakarak gidiyorum. Arkadaşlarımla birlikte kurduğumuz Kansere Gönül Verenler isimli öğrenci kulübümüz ve düzenlediğimiz sosyal faaliyetlerimiz ile Radyoterapi Programı 2019 mezunlarının adının sıkça geçeceği güzel izler bıraktığımızı düşünüyorum. Ve diyorum ki İstinyeli yetişir dünya değişir.

Fizyoterapi Programı Birincisi Aleyna Ermiş

Aleyna Ermiş

2018-2019 eğitim yılı fizyoterapi programını birincilikle bitirdim. İki yıl boyunca yoğun bir tempoda uygulama ve teorik dersler aldık. Alanında çok başarılı fizyoterapistlerle tanışıp onlardan eğitim aldık. Uygulamalı dersler de hocalarımızın bizimle bire bir ilgilenmesi ve verdikleri vaka örnekleri çalıştığımız yerlerdeki vakalarda daha rahat adapte olmamızı tedavi programının nasıl yapılıp nasıl uygulanacağını zorlanmadan gerçekleştirdik, mesleğimde de bu sayede çok büyük başarılara imza atacağıma eminim. Sizleri de bu kocaman ailenin bir parçası olmaya bekliyorum.

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (2.Ö) Birincisi İlknur Kebapçı

2018-2019 Eğitim yılı Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (2.Ö) Programını birincilikle bitirdim.

2018-2019 Eğitim yılı Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (2.Ö) Programını birincilikle bitirdim. İki yılımı dolu dolu ve mutlu geçirdiğim bir yer oldu İstinye Üniversitesi. Hocalarımızın desteğini de arkamızda hissettik hep. Gerek staj gerek teori olsun her alanda bizlere yardımcı olan hocalarımıza teşekkürü bir borç bilirim. Aynı zamanda sadece bilgi değil her türlü sosyal alanda da faaliyetlerin bulunduğu bir üniversite oldu İstinye. Sizlerde bu desteği arkanızda hissetmek istiyorsanız sizleri de bu ailenin bir parçası olmaya davet ediyoruz.

Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Program Birincisi Nagihan Civelek

nagihan civelek

2018-2019 eğitim ve öğretim yılı Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Program birincisiyim. Öncelikle bana eğitim hayatımda hayalleriminde ötesinde ve bir o kadar da muhteşem bir ortamda eğitim imkanı sağlayan bu değerli kuruma ve bu kurumu bize kazandıran mütevelli heyeti başkanımız Sn. Dr. Muharrem USTA'ya nezdinde Rektörüm Prof. Dr. Sn. Melih BULU' ya, Müdürüm Dr. Öğr. Üyesi Sn. Yemliha Yıldız ve değerli hocalarıma aynı zamanda maddi ve manevi yardımlarını esirgemeyen değerli aileme ve arkadaşlarıma sonsuz şükranlarımı sunuyorum. 2 yıllık kısa süren eğitim hayatımda okulumuzun bize sağladığı günümüz teknolojisinin sınırsız imkanları ve konusunda uzman ve özverili ile çalışan değerli hocalarım sayesinde birçok bilgi edindiğimi düşünüyorum. Ve bu düşüncelerimde ben de aynı özveri ile iş hayatımda insanlığa faydalı olacağıma inanıyorum. Eğitim hayatını sürdüren ve idealleri olan her öğrenciyi hayallerini gerçekleştirmesi için okulumuza bekliyoruz. "İstinyeli Yetişir Dünya Değişir."

Çocuk Gelişimi Programı Birincisi Ayfer Aydın

Ayfer Aydın

2018-2019 Eğitim yılı Çocuk Gelişimi programını birincilikle bitirdim. Her zaman bana destek olan hocalarım sayesinde çok verimli iki yıl geçirdim ve bundan sonra da her zaman yanımda olacaklarını biliyorum. İstinye Üniversitesinde edindiğim bilgiler sayesinde, staj yaptığım okullardan çok iyi geri dönüşler ve iş teklifleri aldım. İstinye ailesine çok teşekkür ediyorum.

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programını Birincisi Sevda Bideci

sevda bideci

2018-2019 Eğitim yılı Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programını birincilikle bitirdim. İstinye Üniversitesine adım attığım andan itibaren geleceğe emin adımlarla yürüyen bir İstinyeli oldum. Kendimi keşfettim. İçimdeki potansiyelin farkına varıp açığa çıkarabildim. Bu süreçte okulumun değerli eğitmenlerinin payı yadsınamaz. Gerek derslerde gerekse uygulama eğitimlerinde mesleğimin gerektirdiği yetkinlikleri kazanarak buradan ayrılıyorum. MLPCARE hastanelerinde staj yapabilme imkanı sunuldu. Bunun sayesinde de daha mezun olmadan iş teklifi aldım. Ben İstinye ailesinin bir parçası olmaktan çok memnunum.

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı Birincisi Hacer Bülbül

Hacer BÜLBÜL

2018-2019 eğitim yılı Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik bölümünü birincilikle bitirdim. Hocalarımın verdiği destekler, okulda öğrendiğim teorik bilgiler ve MLP CARE hastanelerinde gerçekleştirdiğim uygulamalar bana çok katkı sağladı. Tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik bölümü, sağlık sektörü ve eğitimi içerisinde kendine özgü bir uzmanlaşma alanı bulması bize ve siz yeni öğrenci adayları için çok büyük bir değer olacağına inanıyorum. Sizleri de bu değere sahip olmak üzere İstinye Üniversitesi ailesine davet ediyorum.

Ameliyathane Hizmetleri Programını Birincisi Merve Çili

Merve Çilli

2018-2019 eğitim yılı Ameliyathane Hizmetleri Programını birincilikle bitirdim. İstinye Üniversitesinde teorik eğitimlerin yanı sıra laboratuvarımızda almış olduğumuz uygulamalı eğitimler sayesinde kendimi daha çok geliştirme olanağı buldum. Çok değerli hocalarımdan almış olduğum bu eğitimler sayesinde hedeflerime ulaşmam konusunda bana oldukça büyük katkı sağlayacağını biliyorum. Onlar sayesinde meslek hayatımda birçok insanın hayatına dokunacağımı ve çok başarılı olacağıma inanıyorum. Sevgili İstinye ailesine ve hocalarıma buradan sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

İŞ’te İstinyeli Kübra Ceylan

isü mezun

2018-2019 eğitim yılı Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı mezunuyum. Mezun bir İstinyeli olarak hem eğitim hem kariyer basamaklarını tırmanırken her zaman destek olan aynı zamanda fikirlerini bizimle paylaşan ve bu yolda emin adımlarla ilerlememi sağlayan çok değerli hocalarımdan eğitimler aldım. Teorik dersleri destekleyici nitelikte bulunan yoğun uygulama eğitimleriyle bu alanda bilgi ve becerilerimi geliştirme imkanı buldum. Şimdi de üniversitemden bölümümün gerektirdiği yetkinlikleri kazanarak mezun oluyorum. İstinyeli olmanın ayrıcalıklarından yararlanarak daha mezun olmadan MLPCARE hastanesinden iş teklifi aldım. Sadece eğitim değil iş hayatında da desteğini esirgemeyen İstinye ailesine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum ve İstinye ailesinin şanslı bir üyesi olmaya sizleri de davet ediyorum...

İŞ’te İstinyeli Nazan Çelikkol

isü mezun

2019 yılı Tıbbi Laboratuvar Teknikleri programından mezun oldum. Eğitim hayatım boyunca hocalarımız bize sadece ders değil ayrıca meslek hayatımızda karşılaşacağımız zorluklarla nasıl baş edebileceğimizi öğrettiler. Akademik anlamda gerek teorik gerekse pratik olarak iyi donanıma sahip olarak mezun olduğum üniversitem, aynı zamanda iş hayata atılmamda da bana yardımcı oldu. Yeni İstinyeli mezun olarak Medicalpark hastanesinde çalışmaktayım. Üzerimden hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen hocalarıma ve üniversiteme çok teşekkür ederim.

İŞ’te İstinyeli Rabia Yalınkılıç

rabia yalınkılıç

2018-2019 eğitim yılı Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik bölümü mezunuyum. Hocalarımın destekleriyle okulda öğrendiğim teorik bilgiler ve MLP CARE hastanelerindeki uygulama dersleri ve stajımızın bana büyük katkısı oldu. Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik bölümü gerek hastaneler gerek laboratuvarlar gerekse tıp merkezlerinin demirbaşıdır. Eğitim alırken aynı zamanda öğrenci asistanlığı sayesinde okulun ihtiyaç duyulan bölümlerinde çalışabilirsiniz. Ben bu sayede kepimi atmadan işe başladım. Doku Tipleme ve İmmünoloji Laboratuvarında Büro Memuru olarak çalışıyorum. Okulumuzun bu bağlamda öğrencilerine büyük katkıları bulunmaktadır. Sizleri de bu değerli ailenin bir parçası olmak üzere İstinye Üniversitesine davet ediyorum.

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programı Birincisi Ayşenur Aşar

Ayşenur Aşar

2017-2018 Eğitim Yılı Tıbbi Görüntüleme Teknikleri programını birincilikle bitirdim. İki yıl yoğun geçen mesleki teori ve uygulama eğitimlerim sayesinde mesleğimde birçok başarıya imza atacağıma inanıyorum. Mezuniyet sonrası üniversitemin başarımı destekleyerek MLPCARE hastanelerinde bana iş imkânı sunmasıyla iş arama dönemi yaşamadım. Sizleri de bu kocaman ailenin bir parçası olmaya bekliyorum.

Ameliyathane Hizmetleri Program İkincisi Seda Nur Kurşun

Seda Nur Kurşun

2017-2018 Eğitim Yılı Ameliyathane Hizmetleri programını ikincilikle bitirdim. Laboratuvarlarımızda bize uygulamaları sabırla defalarca öğreten hocalarımız sayesinde mesleğimizi çok iyi öğrendik. Mezuniyet sonrası üniversitemin başarımı destekleyerek MLPCARE hastanelerinde bana iş imkânı sunmasıyla iş arama dönemi yaşamadım. Üniversitemizde bize verilen özel mezun bursuyla lisans tamamlamayı planlamaktayım. Her zaman bizi destekleyen üniversitemize sizleri de bekliyoruz.

Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı Üçüncüsü İrem Nur Çolak

İrem Nur Çolak

2017-2018 Eğitim Yılı Tıbbi Laboratuvar Teknikleri programını üçüncülükle bitirdim. Gelişen teknolojiyi en iyi şekilde yansıtan, kariyerimi planlarken desteklerini esirgemeyen, bana İstinyelilik kültürünü aşılayan hocalarımla emin adımlarla ilerledim. Üniversitemin sağladığı imkanlarla kepimi atmadan iş teklifi aldım. Kariyerimin bundan sonraki sürecinde de gölgelerini arkamda hissedeceğim İstinye aileme sonsuz teşekkürler.

Melisa Demirhan

Merhabalar ben Melisa Demirhan İstinye üniversitesi radyoterapi bölümünden mezunum. Mezun olduktan sonra staj yaptığım Göztepe Medical Park Hastanesi radyasyon onkolojisi bölümünde işe girme fırsatı buldum. Şu an radyoterapi teknikeri olarak çalışmaktayım. Bu bölümü tercih edecek arkadaşlara tavsiyem stajlarında oldukça istekli, çalışkan ve özverili olmalarıdır, bu sayede hem fark edilir hem de staj bitiminde bölümleriyle alakalı bilgilere hâkim bir şekilde mezun olurlar.

Rojbin Çolpantekin

2018 yılında İstinye Üniversitesi Tıbbi Görüntüleme  Teknikleri Bölümünden mezun oldum, bir süre iş arama sürecim oldu. 2021 yılının Nisan ayında İstinye Üniversite Hastahanesinde işe başladım. Tüm radyoloji teknikeri adayı arkadaşlara başarılar diler, üniversiteme değerli katkılarından dolayı teşekkür ederim.

Kader İnce

2018 Yılı İstinye Üniversitesi Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programı mezunuyum.  Mezun olduktan hemen sonra İstinye Üniversitesi  Hastanesi Liv Hospital Bahçeşehir'de işe başladım. Tüm hocalarıma ve üniversiteme katkıları için teşekkür ederim.

Edanur Topçu