Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Ağız ve Diş Sağlığı

Program Başkanının Mesajı

Kıymetli Öğrenciler,

Ülkemizde Diş Hekimliği mesleğinin gelişimi ile koruyucu diş hekimliği ve diş hekimliğinde dal özelleşmeleri de giderek önem kazanmaktadır. Bununla beraber mesleğin klinik uygulamasında, ağız ve diş hastalıklarının tanı ve tedavisinde hekime yardımcı olan “Ağız ve Diş Sağlığı Teknikeri” gittikçe daha önemli role sahip olmaktadır.

Daha önce ağız ve diş sağlığı teknikerleri, diş hekiminin yanında işi öğrenmeye çalışırken; günümüzde Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Ağız ve Diş Sağlığı Programı’nda iki yıl ön lisans eğitimi görerek donanımlı ve başarılı bir şekilde sektörde çalışmaya başlamaktadırlar.

Öğrenciler iki yıllık eğitim sürecinde edindikleri teorik bilgi ve beceri doğrultusunda kamu ve özel kuruluşların Ağız ve Diş Sağlığı ile ilgili birimlerinde çalışabileceklerdir.

İstinye Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Ağız ve Diş Sağlığı Programı olarak temel amacımız, ahlaki ve etik değerlere bağlı, dürüst, disiplinli, insana ve çevreye saygılı, iletişimi güçlü, mesleğini en iyi şekilde yapabilen ve sektörde tercih edilen elemanlar yetiştirmektir. Bu amaçlar doğrultusunda öğrencilerimiz, uygulamalı eğitim müfredatımız ve donanımlı laboratuvarımız ile alanında uzman kadromuz tarafından verilen teorik bilgi ile pratik becerilerini geliştirerek mezun olmaktadırlar.

Ağız ve Diş Sağlığı Teknikeri olarak mesleğini benimseyerek ve severek yapabilecek aday öğrencilerimizi bekliyor, hepinize başarı ve mutluluk diliyorum.

 

Dr. Öğr. Üyesi Kadriye Merve Altıkat
Ağız ve Diş Sağlığı Program Başkanı

merve.altikat@istinye.edu.tr