Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Çocuk Gelişimi

Program Başkanının Mesajı

Sevgili Öğrencilerimiz ve Adaylarımız,

 

Çocuklarımızın ve ailelerinin ihtiyaç duyduğu eğitim ve danışmanlığı, sağlıklı ve huzurlu bir ortamda karşılamak amacıyla kurduğumuz Çocuk Gelişimi Programımız 2 yıl eğitim dönemi bulunan bir ön lisans programıdır.

 

Günümüzde gelişen teknolojiyle de birlikte hızla değişim gösteren içinde bulunduğumuz şu dönemlerde çocuk gelişiminin önemi daha çok artmış bulunmaktadır. Bölüm olarak hedeflerimizden en önemlisi günümüz toplumuna, gelişimini en iyi şekilde tamamlayan çocukları kazandırmaktır. Bu görev her ne kadar ilk olarak ailelere düşüyor ve aile içinde devam ediyor olsa dahi çocuğun okula başlamasıyla birlikte okula ve özellikle de çocuk gelişimcilere büyük sorumluluk düşmektedir.

 

Biz İstinye Üniversitesi olarak öğrencilerimize, bu sorumluluğu en iyi şekilde taşıyacak bilgi, tecrübe ve cesareti kazandırmak için elimizden geleni yapmaya çalışmaktayız. Evrensel ölçütlere uygun olarak hazırladığımız eğitim sistemi ve müfredatımızla, bilgiyi en iyi şekilde işleyen akademik kadromuzla, çocuk gelişiminde uygulamanın önemini bilen anlayışımızla öğrencilerimizle çalışmaktayız.

 

Bilgiyi somutlaştırma noktasında gerek uygulamalı derslerimiz gerekse saha çalışmalarımız olmaktadır. Seminer, sempozyum, konferans, sergi gibi etkinliklerimizle öğrencilerimizin mesleki hayatlarına psikolojik ve akademik açıdan katkı sağlamaya çalışmaktayız. Akademik ve uzman kadro olarak işe yarayan, sahada kullanılacak bilgileri öğrencilerimize vermekten; tecrübelerimizi paylaşmak ve canlandırmaktan, her gün öğretmekten ve öğrenmekten mutluluk duymaktayız.

 

Mezuniyet alanına göre dikey geçiş yapılabilecek lisans programları genişleyen Çocuk Gelişimi Programı, öğrencilerimize; Çocuk Gelişimi, Okul Öncesi Öğretmenliği, Özel Eğitim Öğretmenliği ve Sosyal Hizmet Programlarına geçiş yapabilme imkânı sunarak geniş bir yelpazede seçme imkânı tanımaktadır. Ayrıca, İstinye Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinde 4 yıllık Çocuk Gelişimi ve Sosyal Hizmet lisans bölümlerine geçiş yapabilme imkânı da sunulmaktadır.

 

Sizler için en iyisini düşünelim ve yapalım istiyorsanız sizleri de aramızda görmek isteriz.