Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Oral and Dental Health Evening Education

Program Hakkında

arafat-yilmaz

Ağız ve Diş Sağlığı Programının amacı, ağız ve diş hastalıklarının teşhis ve tedavisinde, hekime yardımcı olabilecek nitelikli meslek elemanı yetiştirmektir. Ağız ve Diş Sağlığı Programı, son yıllarda koruyucu diş hekimliği ve diş hekimliğinde dal özelleşmeleri ile birlikte giderek önem kazanmaktadır.

Ağız ve Diş Sağlığı Programı öğrencilerimiz, klinik araç-gereç ve malzemelerin ve klinik cihazların var olduğu laboratuvarlarımızda eğitim olanaklarına sahip oldukları için, mezun oldukları zaman hastalara daha hızlı ve kaliteli hizmet veren tam donanımlı sağlık personeli olarak görev yapabilmektedirler. Ayrıca, öğrencilerimize İstinye Üniversitesi hastanelerinde staj imkânı sağlanabilecektir.

Bu programdan mezun olan öğrencilerimize “Ağız ve Diş Sağlığı Teknikeri” unvanı verilmektedir. Ağız ve Diş Sağlığı Teknikeri, gerekli teçhizat, sterilizasyon, düzen ve ortamı hasta gelene dek hazırlar. Klinikteki tedavi ve sarf malzemelerinin tedarik ve kontrolünde görev alır. Hastayı karşılar, gerekli durumda hasta ile ilgili bilgileri alır, diş hekimine yardımcı olur. Özel hastanelerde, özel diş kliniklerinde, kamuya ait hastanelerde ayrıca ağız ve diş sağlığı merkezlerinde iş imkânı bulabilmektedirler.

DGS ile lisansa tamamlayabileceğiz bölümler: Acil Yardım ve Afet Yönetimi, Sağlık Yönetimi, Sosyal Hizmet, Hemşirelik

Program Dili:Türkçe 

Eğitim Yeri: Topkapı Kampüsü 

Puan Türü: TYT