Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Radyoterapi

Program Başkanının Mesajı

Kıymetli Öğrenciler,

21. yüzyılın en önemli sağlık problemi kanserlerdir. Günümüz dünyası kanser ile baş edebilmek adına her geçen gün yeni araştırma ve tedavi protokolleri geliştirmektedir. Radyoterapi yöntemleri tedavi protokolleri arasında en önemli yeri tutmaya devam etmektedir. Buna bağlı olarak bu alan ile ilgili eğitimli insan gücü ihtiyacı da her geçen gün artmaktadır.

Kanser, tedavisi multidisipliner tedavi gerektiren bir hastalıktır. Bu nedenle radyoterapi programımızda eğitim amaçlarımız; hekim ile birlikte çalışabilecek, sağlık konusunda tam donanımlı, teknolojiyi takip eden, tüm sağlık çalışanlarıyla ekip bilinciyle çalışan, deneyimli ve doğru tedaviyi uygulayabilecek sağlık profesyonelleri yetiştirmektir.

İstinye Üniversitesi olarak öğrencilerimizin mesleki donanımlarını ve profesyonelliklerini kazanabilmeleri adına üniversitemize bağlı bulunan MLP Care bünyesindeki hastaneler zincirinde uygulama ve staj olanakları sağlamaktayız. Bununla birlikte mesleki profesyonelliği geliştirmek adına uygulamalar hem dönem içerisinde hem de yaz sürecinde devamlılık göstererek eğitimlerimizi desteklemektedir.

Mezun Radyoterapi teknikerleri, Devlet hastaneleri, özel hastaneler, Kamu ve Vakıf Üniversitesi Tıp Fakülteleri ve Özel Radyoterapi Merkezlerinde alanında uzman, deneyimli, eğitimli ve aranan eleman olarak sağlık sektörü içerisinde geniş çalışma imkanları bulabilmektedirler.

 

Dr. Öğretim Üyesi Orkun GÜRBÜZ
Radyoterapi Program Başkanı
ogurbuz@istinye.edu.tr